Gotowi na wszystko by odmienić swoje życie?

Trzecia część serii “Tak smakuje miłość”

Tania Książka – Gotowi na wszystko to trzecia część serii „Tak smakuje miłość” autorstwa Agaty Przybyłek. To zabawna seria opisujące perypetie trzech dziewczyn: Oli, Julii, a teraz Pauli. Bohaterką omawianej trzeciej części jest wspomniana wcześniej Paula – młoda dziewczyna, której marzeniem jest odmienić swoje życie. Idealnym sposobem według niej na osiągnięcie zamierzonego celu jest zostać celebrytką. Dziewczyna niczego tak nie pragnie jak sławy, uznania i poklasku, uważa to za świetny pomysł na życie – bycie znaną. Powszechnie wiadomo, że celebryci wiodą wspaniałe życie, nie ma tam miejsca na nudę i przeciętność. Brzmi kusząco prawda? Paula jak większość zwykłych śmiertelników wiodła normalne życie, można powiedzieć, że przeciętne. Ale tak jak i każdy miała marzenia, chciała od życia czegoś więcej niż nudne obowiązki i monotonia.

Sława i popularność lekarstwem na nudne życie?

Jak zostać popularną i zjednać sobie rzeszę fanów? Trzeba zostać zauważonym. Tak więc Paula postanawia szukać szczęścia w telewizyjnym reality show. Problem pojawił się, gdy okazało się że wybrany przez nią casting przeznaczony jest tylko dla par planujących ślub. Ta chwilowa przeszkoda nie zniechęciła naszej dzielnej bohaterki do spełnienia swojego idealnego planu. Namówiła więc przyjaciela, aby wziął z nią udział w programie. Cóż z tego, że ów przyjaciel Marcel właśnie się zaręczył a w telewizji miał udawać narzeczonego innej.

Co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze

Książka jest przyjemna w odbiorze, czyta się ją szybko dzięki interesującej fabule. Czytelnik chce więcej i więcej. Ta z pozoru zabawna, lekka historia Pauli może być dla nas cenną lekcją.  Zachowanie głównej bohaterki może bawić, ale zmusza nas też do refleksji i zastanowienia się co w życiu jest ważne. Czy dążąc do spełnienia naszych marzeń nie przestajemy dostrzegać tego co mamy już teraz? Czy stawiamy sobie w życiu odpowiednie cele? Warto się nad tym zastanowić. Historię Pauli każdy z nas zinterpretuje inaczej, każdy z nas bowiem inny balast życiowych doświadczeń, dla każdego z nas co innego jest w życiu ważne. Głównym przesłaniem książki “Gotowi na wszystko” jest stwierdzenie, że miłość jest tym najważniejszym czynnikiem w naszym życiu, który pozwala nam stawać się lepszym, a osiągnięcie szczęścia bez miłości jest niemożliwe. Nie ważne kim jesteśmy, co w życiu robimy i jak wyglądamy, gdy w naszym życiu nie ma miłości to wszystko przestaje mieć znaczenie. Tak więc kochajmy i bądźmy kochani.

Ludzie autorstwa Racool_studio - pl.freepik.com