Jak zdobyć sławę?

W książkach znaleźć można opowieści o życiu. O życiu osób sławnych, jak również tych bardzo zwyczajnych. Można znaleźć opowieści fikcyjne, które cieszą się ogromną popularnością, jak również te opowieści, które opowiadają o losach prawdziwych osób. W każdej z tych książek każdy znajdzie jakiś dobry motyw dla siebie. Czytajmy te książki, dzięki czemu będziemy mogli uraczyć się wspaniałą lekturą. Wśród najnowszych, dobrze zapowiadanych książek znajduje się “Gotowi na wszystko” Agaty Przybyłek.

Zwyczajna osoba

Obserwując czasem życie sławnych osób, nie raz im zazdrościmy. Uważamy, że mają oni naprawdę wygodne życie i bardzo łatwe. Tak, zazdrość to domena człowieka, a czasem w tym wszystkim zapominamy o tym, że to co widzimy nie zawsze jest takie piękne, jak nam to się wydaje. Zanim komuś zaczniemy zazdrościć (nawet takiej osobie, która nie jest sławna, tylko przykładowo bogata), to pomyślmy dwa razy. Czy wszystko jest tak piękne, jak nam się to wydaje? Główną bohaterką książki jest Paula. Dziewczyna z sąsiedztwa. Na pierwszy rzut oka – bardzo zwyczajna dziewczyna, której w sumie niczego nie brakuje. No może oprócz sławy. Paula bardzo pragnie być rozpoznawana przez inne osoby. Nie tylko dlatego, że chce być uwielbiana przez inne osoby, ale dlatego, żeby mieć łatwe życie. W tym celu Paula chce zgłosić się do show. Tylko, że musi mieć parę. W tym celu prosi o pomoc swojego najlepszego kolegę z czasów szkolnych. Jest jedno małe “ale”.

Zaradna singielka

Paula jest naprawdę zaradną singielką, skoro wymyśliła taki podstęp. Uważa, że ona i Marcel wypadną naprawdę bardzo realistycznie. Ale Marcel już ma narzeczoną i na dodatek szykują się już do ślubu. Problemem Marcela jest brak odpowiedniej gotówki na ten cel. Dlatego zgadza się na propozycję Pauli. Jeżeli oboje wygrają ten program, to uczciwie podzielą się nagrodą. Paula będzie popularna, a Marcel otrzyma pieniądze na ślub. Ukochana Marcela nic nie wie o tym, że jej przyszły mąż ma taki plan. On uważa, że nie musi jej o tym informować. Wystarczy bowiem, że przyniesie jej pieniądze za wygraną, a ona mu wszystko wybaczy. Tylko czy tak będzie na pewno? Czy jego narzeczona okaże się na tyle wyrozumiała? Czy warto przekraczać cienką granicę dla pieniędzy? “Gotowi na wszystko” Agaty Przybyłek pokaże co jest możliwe dla człowieka, który rozpaczliwie pragnie pieniędzy, a także sławy. Nie zapominajmy bowiem o Pauli, która chce być sławna i jest gotowa zrobić wszystko, aby w końcu zdobyć popularność.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com